Domeny internetowe stanowią adresy używane w sieci Internet. Możesz używać ich do wyświetlania stron internetowych, obsługi poczty e-mail we własnej domenie, jak również publikowania innych zasobów, jak pliki, aplikacje, foldery. Domena pozwala też na ustawienie wszelkiego rodzaju przekierowania domeny, jak i dodawanie subdomen, adresów dodatkowych w domenie, bezpłatnych domen do obsługi nowych projektów. Jeśli domena ma działać, musi być opłacona. Przekroczenie terminu płatności, skutkuje wyłączeniem domeny, a nawet zwolnieniem jej do puli nazw wolnych. Dowiedz się, jak szybko sprawdzić ważność domeny. Określ, kiedy domena wygasa.

Jak sprawdzić ważność domeny w panelu DoSieci.pl?

Jeśli jesteś klientem DoSieci.pl, o dobiegającym końca okresie ważności poinformujemy Cię drogą mailową, przesyłając dokumenty niezbędne do opłacenia usługi i przedłużenia jej ważności. Jeśli jednak chcesz sprawdzić po prostu, do kiedy jest ważna Twoja domena internetowa, możesz to zrobić bezpośrednio w Panelu klienta:

  1. Zaloguj się do Panelu klienta DoSieci.pl
  2. Przejdź do sekcji Domeny.
  3. Na liście znajdziesz wszystkie posiadane domeny wraz z odpowiednim statusem ich aktywności.
  4. W kolumnie Reg Date, znajdziesz datę rejestracji domeny.
  5. W kolumnie Next Due pojawi się data wygaśnięcia domeny i termin płatności.

Możesz przedłużyć ważność domeny, odnowić ją, na kolejny okres abonamentowy.

Jak sprawdzić ważność dowolnej domeny?

Ważność domeny zawsze możesz sprawdzić w dowolnym Panelu klienta Twojego dostawcy usług hostingowych. Możesz też skorzystać z tzw. baz WHOIS:

Gdzie przedłużyć tanio ważność domeny?

Przedłużenie ważności domeny powoduje jej odnowienie na kolejny rok abonamentowy. Wiele firm oferuje tanią rejestrację i droższe przedłużenie, co m.in. wynika z różnego rodzaju promocji, które dostarczają rejestry domen. Jedak zwykle cena odnowienia domeny jest stała, ale może zmieniać się wg. ustaleń rejestratora, czyli firma, który, która w imieniu rejestru dokonuje rejestracji domeny, np. DoSieci.pl.

Tanie domeny internetowe to pojęcie względne, ponieważ cena uzależniona jest tego, ile faktycznie kosztuje utrzymanie domeny, a także marży, która pokrywa utrzymanie infrastruktury rejestratora, a co za tym idzie, np. utrzymania serwerów DNS, obsługi klienta, rozwoju serwisów WWW, panelu.

W DoSieci.pl zarejestrujesz tanie domeny internetowe i od razu wiesz, ile będzie kosztowało Cię ich przedłużenie na kolejny okres abonamentowy. Możesz transferować domeny DoSieci.pl, aby opłacać wszystko w jednym Panelu klienta.