Punkt sporny: kto jest właścicielem domeny? – Copy

  • Home
  • Domena
  • Punkt sporny: kto jest właścicielem domeny? – Copy

Firmy w szczególności powinny zwrócić uwagę na prawidłową rejestrację podczas rejestracji domeny

Dla wielu użytkowników Internetu ich własna nazwa domeny jest teraz tak samo częścią Internetu, jak ich adres e-mail. Spadające koszty doprowadziły w ostatnich miesiącach do prawdziwego boomu. Podczas rejestracji należy zwrócić uwagę na kilka punktów, aby móc nadal cieszyć się własną domeną.

Podczas rejestracji wszyscy klienci powinni upewnić się, że sami są wpisani jako właściciel domeny. Możesz dowiedzieć się, kto jest właścicielem domeny w Internecie na stronach rejestru, o ile nie rejestrujesz domeny jako osoba prywatna.

Ważne jest również, kto jest wymieniony jako osoba kontaktowa ds. administracyjnej lub w skrócie admin-c w DENIC. Jest to rodzaj generalnego przedstawiciela właściciela domeny, który dba za niego o prawa do domeny. Na przykład administrator-c może również zorganizować usunięcie domeny lub przeniesienie jej na innego właściciela. Dlatego zadanie administratora  powinno być powierzone tylko komuś, kto cieszy się pełnym zaufaniem właściciela domeny.

Zwłaszcza dla firm ważne jest, aby wpis był poprawny. Firma powinna być zawsze wskazana jako właściciel, a nie członek zarządu lub dyrektor zarządzający. Jeśli później wybuchnie bójka, może to mieć tragiczne konsekwencje. Wtedy może się okazać, że to nie firma, a odsunięty zarząd jest właścicielem domeny i może nią rozporządzać.

 

Tags:

Bezpłatny 14 dniowy okres próbny!

Zamów usługę hostingu i testuj przez 14 dni od momentu rejestracji.