Jak zapisać zdjęcie z Instagrama?


Instagram to serwis społecznościowy, który opiera się na udostępnianiu zdjęć i krótkich filmów, w ramach swojego konta. Możesz obserwować innych użytkowników, a oni Ciebie. Serwis Instagram obsługiwany jest za pomocą dedykowanej aplikacji dla urządzeń mobilnych. Domyślnie, w odróżnieniu od aplikacji Facebook, Instagram nie umożliwia zapisywania zdjęć z innych kont, ale możesz ominąć ten brak funkcjonalności. Sprawdź jak zapisać zdjęcie z Instagram do pamięci urządzenia lub na dysku.

Zdjęcia Instagram

Serwis społecznościowy Instagram należy do Facebook. Zasłynął dzięki nowemu podejściu do komunikacji, jakim było oparcie całego mechanizmu na zdjęciach i krótkich filmikach. To właśnie za pomocą nich, użytkownicy Instagram opowiadają swoje historie innym, dodając przy tym opis oraz popularne hasztagi, generujące duże zasięgi.

Instagram posiada ponadto kilkanaście filtrów, które możesz nałożyć na zdjęcie, przez co stają się one jeszcze atrakcyjniejsze dla odbiorców. Filtry Instagram są bardzo popularne.

Domyślnie Instagram obsługiwany jest w aplikacjach na urządzenia mobilne. Możesz wywołać stronę Instagram w przeglądarce internetowej, ale nie będziesz mógł skorzystać ze wszystkich funkcjonalności, jakie serwis oferuje.

Jak pobrać zdjęcie Instagram na dysk komputera lub do pamięci telefonu?

Jak zapisać zdjęcie z Instagrama?

W aplikacji Instagram nie ma opcji zapisz zdjęcie w pamięci urządzenia. To inne podejście niż w przypadku Facebooka, gdzie możesz pobierać zdjęcia i samemu je udostępniać innym lub przesyłać zdjęcia w aplikacji Messenger.

Najczęstsze powody zapisywania zdjęć na Instagramie to:

  • Tworzenie osobistego albumu z listą rzeczy do zrobienia w podróżach
  • Tworzenie osobistego profilu
  • Pobieranie kopii oznaczonych zdjęć do rolki z aparatu
  • Zapisywanie osobistych postów na Instagramie w przypadku utraty oryginalnego pliku

Próbowałeś kliknąć prawym przyciskiem myszy post na Instagramie, aby go zapisać? Zastanawiałeś się, dlaczego nie pojawia się „Zapisz obraz”?

  1. Na telefonie przejdź do aplikacji Instagram
  2. Znajdź zdjęcie, które chcesz zapisać.
  3. Stuknij „” w górnym rogu posta.
  4. Dotknij Kopiuj link.

Następnie skorzystaj z jednego z dostępnych serwisów Internetowych, które pozwalają zapisywać zdjęcia z Instagram:

Jak zapisać zdjęcie Instagram w oknie przeglądarki?

W osobnym artykule opisaliśmy także metodę, z jakiej możesz skorzystać z oknie przeglądarki, tj. odczytać żródło strony aby zapisać zdjęcie Instagram bez korzystania z serwisów zewnętrznych:

Bezpłatny 14 dniowy okres próbny!

Zamów usługę hostingu i testuj przez 14 dni od momentu rejestracji.