Domena internetowa to Twój adres w Internecie. Adres, którego możesz używać do wyświetlenia witryny internetowej, a także obsługi poczty e-mail, obsługi serwera FTP czy tworzenia linków do plików, które użytkownicy mogą pobrać. Adres domeny internetowej zastępuje trudny do zapamiętania adres IP, wskazujący lokalizację serwera z zasobami, np. plikami strony internetowej.

Potrzebujesz domeny internetowej? Szukasz taniego hostingu strony internetowej? Potrzebujesz pomocy z przeniesieniem poczty, stron internetowych i transferem domeny? Skorzystaj z doświadczenia i wsparcia zespołu DoSieci.pl. Kup tani i szybki hosting internetowy, a my pomożemy Ci przenieść zawartość od poprzedniego dostawcy: poczta e-mail, konta FTP, strony internetowe, dokumenty oraz transfer domeny internetowej. Sprawdź ofertę już teraz:

Co to jest domena internetowa?

Założenie własnej witryny internetowej ciągnie za sobą konieczność zrozumienia podstaw działania sieci. Obejmuje to rozróżnianie różnych terminów technicznych i umiejętność ich zastosowania w prawdziwym życiu. Strona internetowa to plik tekstowy wyświetlany użytkownikom w przeglądarce internetowej.  Dostęp do strony internetowej można uzyskać za pomocą specjalnej aplikacji zwanej przeglądarką.

Po wejściu do przeglądarki internetowej, możesz  otwierać strony internetowe, wprowadzając w pasku adresu adres URL (Uniform Resource Locator), na przykład: www.dosieci.pl

Gdy użytkownicy nie znają adresu URL witryny, mogą skorzystać z wyszukiwarki, takiej jak Google, aby ją znaleźć. Komputery komunikują się za pomocą unikalnych ciągów liczbowych zwanych adresami IP, które wyglądają tak:  188.18.12.11 (przykład).

Jeśli wpiszesz adres IP powiązany z Twoją witryną, zobaczysz swoją witrynę w przeglądarce internetowej. Gdyby nie domeny internetowe, musiałbyś zapamiętać adresy IP, aby codziennie uzyskiwać dostęp do stron internetowych. Jest bardzo mało prawdopodobne, że użytkownicy zapamiętają wszystkie te informacje.

Czy muszę rejestrować domenę internetową dla strony WWW?

Możesz skorzystać z roboczego adresu przyznawanego do serwera w DoSieci.pl, np. nazwa_konta.dosieci.pl, jednak jest to rozwiązanie dobre, jeśli chcesz postawić roboczą wersję strony lub używać hostingu SSD do innych celów, np. udostępnianie plików.

Jeśli poważnie myślisz o swojej stronie internetowej. zarejestruj u nas lub transferuj domenę od innego operatora. Rejestrację domeny wykonasz na etapie zamówienia usługi hostingowej.

Własna domena internetowa, to własny adres w sieci Internet. Nawet jeśli myślisz o stronie wizytówce dla swojej firmy czy prywatnym blogu, warto od razu pomyśleć o ich nazwie w sieci. Dzięki temu w miarę rozwoju strony, będziesz łatwiej identyfikowany z prostym adresem internetowym.

W Internecie nazwa Twojej domeny jest Twoją unikalną tożsamością. Każda osoba fizyczna, firma lub organizacja planująca obecność w Internecie powinna zainwestować w nazwę domeny. Posiadanie własnej nazwy domeny, strony internetowej i adresów e-mail zapewni Tobie i Twojej firmie bardziej profesjonalny wygląd. Innym powodem, dla którego firma rejestruje nazwę domeny, jest ochrona praw autorskich i znaków towarowych, budowanie wiarygodności, zwiększanie świadomości marki i pozycjonowanie w wyszukiwarkach.

Czy potrzebuję własnej domeny, aby utworzyć konto e-mail?

Posiadanie domeny internetowej i hostingu daje Ci możliwość uruchomienia strony internetowej pod unikalnym adresem oraz utworzenie kont pocztowych we własnej domenie. To wygodne rozwiązanie z wielu powodów, przede wszystkim zyskujesz unikalny adres e-mail, np. kontakt@moja_nazwa.pl. Spróbuj zarejestrować taki adres w poczcie Gmail, poczcie WP lub poczcie Onet.

Osobisty adres e-mail to bez wątpienia jedna z najcenniejszych informacji kontaktowych online. Jednak wielu użytkowników traci możliwość podniesienia swojej profesjonalnej reputacji za pomocą bezpłatnej poczty e-mail, która może dodatkowo zmniejszyć wiarygodność Twojej firmy.

Posiadanie poczty e-mail we własnej domenie, np. nazwy firmy, podnosi prestiż oraz, dzięki usłudze hostingowej, pozwala na lepsze zarządzanie kontami e-mail.