Jak uzyskać pakiet Microsoft Office za darmo?

 • Home
 • eksport
 • Jak uzyskać pakiet Microsoft Office za darmo?

Microsoft Office w teorii nie jest oprogramowaniem bezpłatnym, jednak istnieje szereg sposobów aby skorzystać z Office 365 za darmo lub w obniżonej cenie.

7 sposobów bezpłatnego korzystania z pakietu Microsoft Office

Poniżej znajdziesz 7 sposobów na to w jaki sposób skorzystać z narzędzi Microsoft za darmo lub w mocno obniżonej cenie

 1. Office Online: bezpłatna wersja Microsoft Office dostępna w przeglądarce internetowej. Wesprzyj jej działanie za pomocą aplikacji mobilnych a zyskasz dostęp do narzędzi Office w tym Word, Excel, PowerPoint oraz OneDrive. Do skorzystania z Office Online potrzebujesz po prostu założyć konto Microsoft lub utworzyć bezpłatny adres e-mail na Outlook.com. Posiadanie takiego konta (jednego z dwóch) oznacza to samo – posiadanie konta Microsoft. Możesz go używać nie tylko do logowania do Office Online i darmowego Word, Excel ale także do konfiguracji systemu Windows oraz konsoli XBOX One.
 2. Wypróbuj bezpłatnie Microsoft 365 rejestrując konto na stronie Microsoft możesz aktywować bezpłatną 30 dniową wersję próbną Microsoft Office. Otrzymasz dostęp do w pełni funkcjonalnego narzędzia. Kliknij tutaj aby uzyskać Microsoft Office 365 za darmo na 30 dni. Z pewnością nie tego oczekujesz aby korzystać z usługi przez 30 dni, ale czasami i te 30 dni może być w zupełności wystarczające.
 3. Office Mobile dla Androida, iPhone’a i Windows Phone. Chociaż system Windows nie przewiduje dostępu do aplikacji Microsoft za darmo to powinieneś pamiętać o ich mobilnych odpowiednikach. Wystarczy że skorzystasz z telefonu czy tabletu.  Zainstaluj, np. najnowszą aplikację Microsoft Office oraz OneDrive do obsługi konta Microsoft. Aplikacje nie wymają logowania do konta, ale po zalogowaniu zwiększysz ich funkcjonalność m.in. dzięki synchronizacji dokumentów w OneDrive,
 4. Kup Office w zestawie z urządzeniem z systemem Windows: planujesz zakup nowego komputera lub szukasz systemu Windows? Sprawdź dokładnie ofertę sklepów. W większości przypadkach możesz otrzymać Office 365 całkowicie bezpłatnie lub za symboliczne 1 zł na minimum rok czasu. To bardzo dobra okazja ale warto sprawdzić czy nie ma możliwości zakupu licencji od razu na kilka lat z góry.
 5. Uzyskaj pakiet Office bezpłatnie jako student lub nauczyciel: niewiele osób zdaje sobie sprawę że coraz więcej uczelni korzysta z licencji Microsoft i oferuje dostęp do pakietu Office wszystkim swoim pracownikom i studentom. Microsoft posiada dedykowane programy wspierające szkoły, dzięki którym możesz uzyskać pakiet Office za darmo na okres nauki. Zapytaj o to w dziekanacie lub przy rekrutacji, a jeśli uczelnia nie oferuje takiej opcji, zaproponuj zmianę. Nawet jeśli miałbyś płacić za licencję, są to niewielkie koszty.
 6. Dołącz do czyjegoś planu Microsoft 365: analogicznie jak w przypadku uczniów i studentów, możesz też dołączyć do czyjegoś planu. W zależności od posiadanego pakietu użytkownik może rozszerzać swoją subskrypcję o kolejnych użytkowników. Aplikacja Office działa zwykle na wielu urządzeniach i może z tej funkcji korzystać każdy użytkownik z osobna. Jeśli np. Twój pracodawca oferuje Ci dostęp do Microsoft Office w ramach umowy o pracę, prawdopodobnie możesz użyć tego samego konta do konfiguracji Office na prywatnym komputerze czy telefonie. Zapytaj swojego przełożonego.
 7. Szukaj promocji np. w serwisie Pepper.pl (to nie jest link sponsorowany). Polowanie na okazje to nie jest sposób na darmowy Office 365 ale sposób na to jak zmniejszyć koszty jego zakupu. Microsoft 365 Personal, Home oraz Family oferują dostęp dla 1 a nawet 6 użytkowników. Oznacza to, że zakup licencji możesz podzielić na kilka osób co zdecydowanie obniży koszty i tak dobrej promocji.

W ostatnim czasie Microsoft Office był dostępny w wersji Personal w cenie około 99 zł za rok użytkowania. Ofertę przedstawił empik.com. Dzięki dodatkowej akcji można było opłacić licencję na wiele lat z góry a dodatkowo niewielkim kosztem zrobić jej upgrade do wersji Family zwiększając liczbę użytkowników z 1 do 6. To oznacza pakiet Office dla każdego członka rodziny w cenie poniżej 3 zł miesięcznie.

Darmowe alternatywy dla pakietu Microsoft Office

Jeśli szukasz czegoś innego, rozważ wybór innej aplikacji biurowej zbliżonej funkcjonalnościami do Microsoft Office. Nie wszystkie z nich oferują te same funkcje ale jeśli nie oczekujesz zaawansowanych rozwiązań lub konkretnych narzędzi, może okazać się że będą stanowiły o wiele ciekawszą alternatywę.

Istnieją całkowicie bezpłatne pakiety biurowe, które zapewniają dobrą zgodność z dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi i plikami prezentacji Microsoft Office. Oto niektóre z najlepszych:

 • LibreOffice to bezpłatna aplikacja biurowa typu open source dla systemów Windows, Mac, Linux i innych systemów operacyjnych. Jest podobny do komputerowych wersji pakietu Microsoft Office, a nawet może pracować z dokumentami Office i tworzyć je w popularnych typach plików, takich jak dokumenty DOCX. LibreOffice jest teraz bardziej popularnym projektem.
 • Apple iWork to bezpłatna kolekcja aplikacji biurowych dla użytkowników komputerów Mac, iPhone i iPad. Jest to konkurent Apple dla pakietu Microsoft Office i było to płatne oprogramowanie, zanim Apple uczyniło je wolnym. Użytkownicy komputerów z systemem Windows mogą również uzyskać dostęp do internetowej wersji iWork za pośrednictwem witryny iCloud.
 • Dokumenty Google to wszechstronny zbiór internetowego oprogramowania biurowego. Przechowuje pliki na Dysku Google, usłudze przechowywania plików online Google. W przeciwieństwie do aplikacji internetowych Microsoft Office, możesz nawet uzyskać dostęp do Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google w trybie offline w Google Chrome.
 • Abiword : Abiword to fajna opcja, jeśli chcesz tylko podstaw. Nie jest wyszukany, ale jest mały, bardzo lekki i oferuje podstawowe funkcje przetwarzania tekstu, których potrzebuje większość ludzi.

Pamiętaj, że używanie pakietu Microsoft Office do celów biznesowych może wymagać zakupu odpowiednich licencji. Bezpłatne wersje pakietu Office, które są dostarczane z niektórymi urządzeniami z systemem Windows, są technicznie licencjami „dla użytkowników domowych i studentów”, więc używanie ich do celów komercyjnych / biznesowych byłoby naruszeniem licencji. Office 365 Home Premium ma również licencję, która wyraźnie zabrania użytku komercyjnego dlatego powinieneś zakupić odpowiednią licencję dostosowaną do pracy i przeznaczenia pakietu.

Bezpłatny 14 dniowy okres próbny!

Zamów usługę hostingu i testuj przez 14 dni od momentu rejestracji.