Bezpłatna aplikacja Microsoft PowerPoint


Microsoft Office bez wątpienia nie traci na popularności, wręcz przeciwnie, oferując niezawodne narzędzie zwraca uwagę użytkowników z całego świata. Nie ukrywajmy, trudno jest znaleźć tak rozbudowany odpowiednik Office 365 nawet gdybyśmy mieli kierować się wyłącznie ceną. Darmowy Microsoft Office niczym nie ustępuje jego płatnemu odpowiednikowi, dlatego z tego artykułu dowiesz się, jak uruchomić darmowy PowerPoint.

Jednym z popularnych narzędzi Microsoft Office 365 jest Word, Excel oraz PowerPoint. PowerPoint jest dostępny bezpłatne, podobnie jak Word i inne aplikacje Office.

PowerPoint jest zwykle utożsamiany z prezentacjami, ale potencjał tej aplikacji jest znacznie większy (np. można w nim przygotować animacje, wprowadzać wielowarstwową edycję grafiki, itp.). Microsoft udostępnia PowerPoint w ramach pakietu Office 365 ale także możesz skorzystać z jego bezpłatnej wersji, np. PowerPoint Online za darmo lub w aplikacji Microsoft Office na urządzeniach mobilnych.

Sprawdź aktualne ceny Micorosft Office i uzyskaj dostęp do płatnych aplikacji Word:

Microsoft PowerPoint za darmo – czy to się opłaca?

To prawda, możesz korzystać z Microsoft PowerPoint za darmo, bezpłatnie, korzystając z Office Online w przeglądarce lub w aplikacji mobilnej. Zasadnicza różnica w wersji płatnej a darmowej PowerPoint polega na tym, że bezpłatne oprogramowanie Microsoft działa w oknie przeglądarki (Office Online). Niektóre zaawansowane lub rozbudowane funkcje nie są dostępne, dlatego warto przetestować oba rozwiązania – desktopową wersję Office 365 z PowerPoint oraz wersję bezpłatną, darmowy PowerPoint Online lub w aplikacji mobilnej.

Aplikacje mobilne Microsoft Office są całkowicie bezpłatne i dostępne na nowoczesnych urządzeniach mobilnych. Można pobrać Microsoft PowerPoint aplikację na Androida i iOS i tu polecam od razu instalację Microsoft Office. Aplikacja skupia się na 3 narzędziach: Word, Excel oraz Powerpoint Onlino a także świetnie współpracuje z plikami PDF i czytaniem tekstu z obrazu.

Jak zacząć korzystać z PowerPoint Online za darmo?

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, po prostu zainstaluj aplikację Office o której napisałem wyżej. W ten sposób uzyskasz dostęp do bezpłatnego edytora prezentacji PowerPoint. Jeśli chcesz korzystać z Office Online w przeglądarce, utwórz konto Microsoft. Zrobisz to np. zakładając bezpłatną pocztę e-mail w serwisie Outlook.com. Możesz połączyć aplikację mobilną Office z bezpłatną pocztą Outlook.

  • Outlook.com to bezpłatna poczta e-mail. Możesz założyć kont e-mail, które jednocześnie będzie kontem Microsoft. Po utworzeniu bezpłatnej skrzynki e-mail Outlook, otrzymasz także dostęp do darmowych aplikacji Office Online, w tym aplikacji Word Online w przeglądarce.
  • Zainstaluj na telefonie lub tablecie aplikacje z App Store oraz Google Play Store, np. aplikację Office, która łączy w sobie wiele narzędzi, w tym świetnie radzi sobie z dokumentami PDF czy zamianą zdjęcia na dokument tekstowy. Aplikacja obsługuje także darmowy Word

Po utworzeniu konta lub zainstalowaniu aplikacji mobilnej, możesz od razu rozpocząć pracę z bezpłatnym PowerPoint Online. Jeśli jednak interesuje Cię więcej usług Microsoft Office, sprawdź czym różni się bezpłatny Office Online od tradycyjnego office 365 oraz jak możesz tanio lub za darmo uzyskać dostęp do pakietu Office:

Bezpłatny 14 dniowy okres próbny!

Zamów usługę hostingu i testuj przez 14 dni od momentu rejestracji.