Instagram jak udostępnić post innej osoby?

 • Home
 • eksport
 • Instagram jak udostępnić post innej osoby?

Wiele serwisów społecznościowych, także obsługiwanych za pomocą aplikacji mobilnych, udostępnia funkcję udostępniania postów (zdjęć/filmów/tekstu) publikowanych przez inne osoby na swoim profilach. Instagram nie pozwala udostępniać zdjęć i filmów innych osób na swoim profilu.

WAŻNE! Ten artykuł opisuje metody udostępniania postów innych użytkowników na Twoim profilu. Instagram pozwala na przekazywanie treści (Direct) oraz na udostępnianie ich w stories (Relacje). Udostępniona treść nie jest jednak Twoim postem.

Jeśli korzystasz z Instagram możesz otagować osoby w komentarzach, aby mogły zobaczyć post udostępniony przez Ciebie lub kogoś innego. Nie ma jednak skutecznego a zarazem wbudowanego (dostępnego w Instagram) sposobu aby udostępnić post na własnym profilu.

Od czego jest jednak Internet i pomysłowość innych. Jeśli czegoś nie ma, zawsze znajdzie się ktoś, kto wypełni tę niszę. Dlatego jeśli chcesz w serwisie Instagram udostępnić post innej osoby, możesz to nadal zrobić.

Instagram jak udostępnić post innej osoby?

Istnieją dwie główne metody:

 • użycie aplikacji do repostingu
 • zrobienie zrzutu ekranu i udostępnienie go na Instagramie.

W drugim przypadku skorzystaj z narzędzi (aplikacji) do robienia zrzutów ekranu lub skróty w telefonie/komputerze. Takie rozwiązanie pozwoli Ci wykonać zrzut ekranu postu na Instagram (innego użytkownika) a następnie udostępnienie go jako Twój własny post z obrazem (obrazem jest zrzut ekranu).  Jak opublikować nowy post na koncie Instagram?

Możesz skorzystać z aplikacji do repostingu czyli udostępniania cudzych postów Instagram. W sklepie Google Play znajdziesz ich naprawdę wiele a wszystkie działają w oparciu o ten sam mechanizm.

W poniższym przykładzie skorzystałem z aplikacji: Regram Posts – Repost for Instagram

 1. Zainstaluj aplikację z Google Play.
 2. W aplikacji Instagram znajdź interesujący Cię post, który chcesz udostępnić. Kliknij 3 kropki > Kopiuj link.
 3. Otwórz Repost dla Instagram na swoim telefonie i powinieneś zobaczyć najnowszy post na Instagramie skopiowany w powyższym kroku czyli z cudzego profilu.
 4. Klikni w post który chciałbyś udostępnić.
 5. Spersonalizuj wygląd publikacji a następnie skorzystaj z przycisku Repost (strzałki po lewej) lub udostępnij po prawej (zalecane).
 6. Wybierz jedną z trzech dostępnych opcji udostępniania: Direct (wyślij do innego użytkownika), Stories (udostępnij jako Stories Instagram na Twoim koncie), Feed (udostępnij jako post).

Bezpłatny 14 dniowy okres próbny!

Zamów usługę hostingu i testuj przez 14 dni od momentu rejestracji.