Jak obserwować hasztag na Instagramie?


Logowanie Instagram otwiera nam drogę do niesamowitego świata pełnego treści photo i video. Nikt nie wyobrażał sobie nigdy, że nadejdzie czas, kiedy zamiast opowiadać historie słowem i tekstem, będziemy wyrażali je obrazem. Instagram to jednak nie tylko zdjęcia  i filmy ale także dodatkowe narzędzia wspierające ich przeglądanie.

Jak obserwować hasztag na Instagramie? To proste, skorzystaj z wyszukiwarki w aplikacji Instragram (lub w przeglądarce) ale zamiast wpisywać nazwę profilu, poprzedź wpisywane hasło znakiem #. Szybko znajdziesz interesujący Cię hasztag (temat) a po jego kliknięciu odkryjesz ile osób go obserwuje (potencjalni odbiorcy) i sam zaczniesz go obserwować. Przeczytaj więcej jak obserwować hasztag na Instagramie.

Bez wątpienia jedną z moich ulubionych dziś funkcji to śledzenie czy też obserwowanie hastagów / hasztagów na Instagramie. Instagram hashtag dają możliwość identyfikowania zdjęć i filmów z określonymi tematami, a więc śledząc Instagram hashtag śledzimy określony wątek a nie wybraną osobę.

Możesz obserwować hashtagi na Instagramie, a to oznacza że możesz odkrywać więcej osób które pokazują to co chcesz oglądać i odwrotnie, zupełnie nowi ludzie mogą śledzić Ciebie.

Instagram hashtag to podstawa działania Instagram

Gdyby nie mechanizm Instagram hashtag tak naprawdę ten kanał social media nie miałby aż takiej popularności, gdyż poza obserwowaniem swoich znajomych (i niekoniecznie interesujących nas treści, patrz Facebook) trudno było by nam zidentyfikować ludzi, którzy lubią to co my i też chcą to pokazać inny, .

Możemy więc przyjąć prostą tezę: jeśli używasz hashtagów i publikujesz dobre treści, Instagram nagrodzi Cię wyświetlając Twoje treści na kanałach innych osób, które nawet nie wiedziały wcześniej o Tobie. To wspaniałe i bardzo łatwe do osiągnięcia.

Nie bez powodu publikowane w Instagram treści są często obarczone znikomym komentarzem, ale zawierają dziesiątki hszatagów. Instagram hashtag wyraża słowem to co obraz który pokazujesz, dlatego powinieneś się skupić na używaniu Instagram hashtag właśnie po to, aby pozyskiwać obserwatorów i być lubianym.To może mieć ogromne zacznie, jeśli prowadzisz publiczny profil i chcesz dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Jak obserwować hasztag na Instagramie?

Skorzystaj z aplikacji Instagram lub zaloguj się na swoje konto w przeglądarce Internetowej:

 • Zaloguj się na konto Instagram. Instagram logowanie – sprawdź jak.
 • W aplikacji mobilnej skorzystaj z lupki.
 • W przeglądarce internetowej skorzystaj z wyszukiwarki.
 • Wpisz znak # (symbol hasztag) a następnie poszukiwaną frazę, np. #legophoto
 • Sprawdź wyniki wyszukiwania
 • Kliknij w wybrany Instagram hashtag aby sprawdzić ile postów jest publikowanych z takim tematem oraz aby zacząć obserwować hashtag.
 • Kliknij Obserwuj aby śledzić Instagram hashtag

Na podstawie liczby postów możesz określić popularność wybranego # hashtagu. Nie możesz być pewny, czy 100% dodawanych treści z tym hasztagiem Instagram jest ok, przy popularnych tematach, zawsze zdarzy się jakiś błąd.

Kiedy zaczniesz śledzić Instagram hashtag publikacje pojawią się na ekranie głównym aplikacji/strony WWW. Możesz szybko przejść do obserwowania twórcy treści.

W tym samym oknie możesz przestać obserwować wybrany Instagram hashtag.

Instagram hashtag w biznesie

O ile korzystanie z Instagram jest bezpłatne i pozwala na świetną zabawę z odkrywaniem treści foto i video to dla biznesu zostały stworzone dodatkowe narzędzia, często płatne. Dostarczają one wielu szczegółowych informacji o życiu Instagram hashtag.

Jak podaje np. serwis brand24.com, dzięki ich narzędziom możesz szybko  dowiedzieć się o hashtagu:

 • Liczba wzmianek w określonym czasie.
 • Zasięg mediów społecznościowych zawierających wybrany Instagram hashtag
 • Liczba interakcji wpisu z hashtagiem.
 • Kim są najbardziej wpływowi lub najbardziej aktywni autorzy wspominający hashtag.
 • Kontekst dyskusji.

Bezpłatny 14 dniowy okres próbny!

Zamów usługę hostingu i testuj przez 14 dni od momentu rejestracji.