Jak wysłać wiadomość prywatną na Instagramie?

  • Home
  • eksport
  • Jak wysłać wiadomość prywatną na Instagramie?

Wysyłanie wiadomości do innych użytkowników to nieodłączny proces komunikacji w wielu serwisach społecznościowych. Dzięki niemu możesz przesyłać korespondencję, pomimo, że serwis pełni odmienną funkcję, np. udostępnianie zdjęć, jak Instagram, czy dodawanie postów, jak Facebook. Sprawdź jak szybko wysłać wiadomość prywatną na Instagramie.

Instagram – informacje podstawowe

Instagram to serwis społecznościowy, który opiera się na komunikacji użytkowników przede wszystkim w oparciu o zdjęcia, dodawane na profilu każdego z nich. Serwis Instagram opowiada historię za pomocą obrazów.

W 20212 roku Instagram został przejęty przez Facebooka. Możesz korzystać z Instagram za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android oraz iOS.

Podobnie jak większość aplikacji społecznościowych, np. Facebook,  Instagram umożliwia śledzenie innych użytkowników. Tworzy to kanał na Twojej stronie głównej (widok główny aplikacji), pokazując najnowsze posty od wszystkich, których obserwujesz. Możesz lubić posty, komentować je i udostępniać innym osobom.

Możesz również dodawać własne posty ze zdjęciami, krótkimi filmami i opisem. Siłą Instagram są nie tylko użytkownicy, ale także cały mechanizm hasztagów, które potrafią generować ogromne zasięgi. Podobnie jak w każdym innym serwisie społecznościowym, możesz przesyłać do innych użytkowników wiadomości prywatne.

Popularnym zapytaniem dot. obsługi Instagram jest m.in. znalezienie sposobu na anonimowe przeglądanie Instagram, przeglądanie Instagram bez logowania czy dodawanie do Instagram zdjęć przez przycinania. Charakterystycznym elementem aplikacji, jest to, że obrazy i filmy dodawane są w proporcji 1:1 (kwadrat), a serwis dedykowany jest na urządzenia mobilne, chociaż możesz częściowo obsługiwać go w oknie przeglądarki Internetowej.

Jak wysłać wiadomość prywatną na Instagramie?

Wyślij wiadomość prywatną do innego użytkownika Instagram, to nie jest trudne i nie musisz ani obserwować tej osoby, ani być przez nią obserwowany. W tym zakresie Instagram pozwala na znacznie większą swobodę w przesyłaniu wiadomości, niż np. Facebook.

Jeśli chcesz wysłać wiadomość do innego użytkownika Instagram, musisz być zalogowany na swoje konto.

  1. Zaloguj się na swoje konto Instagram,
  2. W prawym rogu ekranu kliknij samolocik/latawiec.
    Po zalogowaniu do konta Instagram kliknij ikonę samolot/latawiec aby wysłać wiadomość
  3. Jeśli masz już zaczęte jakieś rozmowy, na liście zobaczysz jej członków. Kliknij w nazwę, aby kontynuować czat.
  4. Jeśli nie wysyłałeś do nikogo wiadomości wcześniej, kliknij pole Szukaj i wpisz nazwę dowolnego profilu.Wyślij wiadomość do wybranego użytkownika lub wyszukaj go za pomocą pola Szukaj
  5. Kliknij wybrany profil, aby przejść do czata i wysłać prywatną wiadomość Instagram.

Jak napisać wiadomość na Instagramie?

Skorzystaj z powyższej instrukcji, aby napisać i wysłać nową wiadomość. Skorzystaj z klawiatury w telefonie lub wyślij wiadomość głosową.

Po przejściu do widoku użytkowników, w prawym górnym rogu zobaczysz ikonę edycji, notes i długopis.

Po jej kliknięciu uzyskasz, m.in. możliwość wysłania wiadomości do wielu użytkowników jednocześnie i rozpoczęcie grupowej konwersacji.

Dodatkowe informacje:

Bezpłatny 14 dniowy okres próbny!

Zamów usługę hostingu i testuj przez 14 dni od momentu rejestracji.