Jak zawiesić konto Instagram?


Instagram stanowi dziś nieodłączony element naszego życia. Pokochaliśmy pokazywanie innym naszej prywatności lub nieco innej formy prezentowania oferty firm. Nietypowej, bo opartej na historii (stories) jaką tworzy Instagram. Czy można usunąć konto Instagram? Oczywiście, ze można. Może także zawiesić konto Instagram czyli wstrzymać jego działanie – nie tracąc obserwatorów ani zgromadzonego do tej pory contentu.

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

Tymczasowe Wyłączenie konta Instagram to świetna alternatywa dla jego usunięcia. Przede wszystkim zawsze możesz do niego powrócić i zarządzać tym co już udało Ci się tu stworzyć: historie, zdjęcia, obserwatorzy, itp..

Jeżeli zdecydujesz się tymczasowo zawiesić konto, Twój profil, a co za tym idzie zgromadzone: zdjęcia, komentarze i polubienia zostaną ukryte przed innymi. Ale nie usunięte. Aby je przywrócić, zaloguj się ponownie do konta Instagram.

Aby tymczasowo wyłączyć konto Instagram i zawiesić jego aktywność:

  1. Zaloguj się do konta Instagram na stronie instagram.com Możesz użyć do tego komputera, przeglądarki internetowej lub mobilnej. Nie aplikacji, tu opcja ta nie jest dostępna.
  2. Kliknij w swój profil (w zdjęcie), następnie dotknij Edytuj profil.
  3. Przewiń w dół  i wybierz Tymczasowe wyłączenie konta
  4. Odpowiedz na pytanie Dlaczego wyłączasz konto?  . To oczywiście nic nie zmieni ale może dzięki temu ktoś wymyśli inne ciekawe opcje.
  5. Ponownie wprowadź hasło. Pamiętaj, aby wpisać hasło i wybrać powód inaczej nie uda Ci się tymczasowo wyłączyć konta Instaram.
  6. Dotknij opcji Wyłącz tymczasowo konto lub ją kliknij.

Przydatne informacje:

  • jeśli nie pamiętasz hasła aby zalogować się do konta, zmień je,
  • możesz usunąć konto Instagram, zawiesić jego działanie lub zmienić widoczność postów a nawet zablokować użytkowników.

Konto można tymczasowo wyłączyć po zalogowaniu się na nim. Jeżeli nie pamiętasz hasła lub nazwy użytkownika, zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi logowania.

A może jednak chcesz usunąć konto na Instagramie? Sprawdź dedykowaną instrukcję.

Bezpłatny 14 dniowy okres próbny!

Zamów usługę hostingu i testuj przez 14 dni od momentu rejestracji.